Rreth nesh ne farmaci

Farmacia tek stacioni i trenit është farmaci me e madhe dhe me e preferuar në Zvicër. Ajo është në një pozitë të përshtatshme e vendosur në stacionin e trenit historike në qendër të Cyrihut dhe është e hapur çdo ditë nga 7 deri ora 24, gjithashtu edhe të dielave dhe gjatë festave.

Nëse jetoni në Cyrih, ose jeni vizitorë në qytetin tonë të bukur e të mrekullueshm, apo jeni këtu vetëm kalimthi: Farmacia në stacion është pika e parë e kontaktit për pyetje për të gjitha nevojat Tuaja shëndetësore si dhe rreth bukurisë.

Ekipi ynë mbi 100 antarësh, përbëhet nga Farmacistë të kualifikuar, Asistent farmacie dhe kompetent për higjenë, Ju oforn këshilla shëndetësore të klasit të parë në mbi 20 gjuhë dhe krenohet me një gamë të mbi 17000 produkteve të ndryshme.

Këshilla nga profesionistë të shëndetit
Si farmaci mbarkomëtare Farmacia në stacionin e trenit anagzhon punonjësit e arsimuar dhe lartë të motivuar. Programi ynë i edukimit të vazhdueshëm dhe trajnimit nëpërmjet stërvitje personale siguron klientëve tanë informata kompetente, të kuptueshme dhe informacionet e fundit në lidhje me shëndetin dhe siguri profesionale gjatë përdorimit të barnave. Ne kemi vënë theksin në një klimë të qetë, harmonike dhe bashkëpunuese dhe të ofrojmë këshilla të përzemërta, gjithashtu ju kushtojmë edhe kohë si dhe hapësira ​​për biseda konfidenciale. Nëse ju duhet një mjek, ne disponojmë me një rrjeti të mjekëve për kujdesin parësor dhe specialistë, nga të cilët shumica janë vetëm disa hapa larg nga këtu.

Reçetat
Si pikë e parë e kontaktit për pacientët me reçeta nga spitali, disponojmë me një gamë të gjerë të mundëshme për barnat me reçetë. Me furnizimin 5 herë në ditë, jemi në gjendje brenda pak orëve në ditë të Ju furnizojmë edhe barnat më të rralla.

Laboratori vetanak
Farmacia në stacionin e trenit disponon laboratorin vet modern për prodhimin e reçetave tuaja të veçanta të përshkruara individualisht në bazë të kritereve të larta për cilësi të çertefikuar.

Barna individuale
Farmacia në stacionin e trenit  disponon me një varg të gjërë barnash të cilat nuk janë nën detyrimin e të shkruarit në reçeta. Stafi ynë do t'ju ndihmojë në zgjedhjen e drejtë të aplikimit në lidhje me efektet anësore dhe kundërvepruese.

Mjekësia komplementare
Specialistët tanë do të Ju këshillojnë në mënyrë gjithpërfshirëse dhe disponojnë me një sortiment të gjërë të barnave alternative, Fitoterapi, homeopati (mjete shëndetësore bimore), mjetet antroposofike, Spagyrik, krypëra Schussler, Bach lule, substanca vitale, mjekësi ortomolekulare, kufizime për artikujt ushqimorë, Vitamina, mineralet, Elementet gjurmë, acidet yndyrore esenciale, antioksidantë dhe vajra eterik për Aromaterapi.

Konsulta tjera farmaceutie
Ekspertët tanë do t'ju këshillojë për çështje të tilla si kontraceptive emergjent, kontraceptive, shërimi i plagëve, farmacitë shtëpiake dhe emergjente, barna vetanake si dhe pyetjet tjera për çdo lloj barnash dhe ju përkrahin juve  afatgjatë për trajtim të sëmundjeve kronike. Për këshilla udhëtimi Ju ofrojmë juve caktimin individual të barnave për udhëtim si dhe terapi ndihmëse për repellente (mbrojtje nga mushkonjat) dhe për mbrojtje efektive nga rrezatimi diellor.

Specialistët  tanë për diabet disponojnë me një gamë të madhe të llojeve: Breeze, Contour, Microlet, Accu-Chek, BGStar, Healthpro, Novofine, Onetouch, Mylife dhe Freestyle.  Specialistët tanë për astmën do t'ju tregojën përdorimin e duhur të inhaluesit si dhe sprejt dhe do të mbështesin  trajtimin tuaj me këshilla të vlefshme.

Parfumeri

Kujdesi
Puçrra fytyre? Lëkurë e thatë ose e ndjeshme? Çfarë lloji të lëkurës që të keni Farmacia në stacionin e trenit  gjithmonë ka pikërisht produktin e duhur të kujdesit prej brendeve udhëheqëse botërore: (Vichy, La Roche Posay-, Avene, Eucerin, Louis Widmer, Rec, Botarin,  Inneov, Sherteme (80 % Hyaluronserum), Filorga (Lumitherapist, Mesotherapist) Garancia, B Sand, Estee Lauder, Clinique, Dior, Chanel, La Prairie (Cellular Complex), Cellcosmet, Kanebo, Biotherm, Lancome, Clarins, Shiseido, Sisley, Valmont, Strivectin, Lab Series, Alessandro, Marlies Moller, Philip B., Somatoline Cosmetik, OPI, Essie, Guam, Ananné, Dr. Hauschka, Lavera, Oliveda, Roger Gallet, Santaverde, Vleur, Weleda. Eksperienca e stafit tonë mirë të arsimuar vazhdimisht kanë pasqyrë për të gjitha brendet dhe prodhimet që të ju këshillojnë duke ju bërë të gjeni zgjidhjen optimale për lëkurë Tuaj.

Parfume dhe kozmetikë
Ne ju prezentojmë tendencat aktuale në kozmetikë dhe gjithashtu me dëshirë do të ju aplikonim spontanisht tek Ju. 

Me aroma të këndëshme shpirti thirret të kremtoj. Kur mund të ju përkdhelim? Lejoni të jeni të frymëzuar nga: Tom Ford, D & G, Giorgio Armani, Donna Karan, Hugo Boss, Issey Miyake, Nina Ricci, Elie Saab, Marc Jacobs, Jimmy Choo, Oscar de la Renta, Acqua Di Parma, Bulgari , Burberry, Gucci, Prada, Lalique, dhe shumë të tjerë.

Në Vetëshërbimin ton Ju do të gjeni: 

 • Ushqim për fëmijë nga Holle, Bimbosan, Nestlee, Milupa dhe Hipp dhe pintë (Medela)
 • Biberona (Soothie, Avent, Mam, Bibi) dhe shumë produkte për kujdesin e bebes suaj.
 • Ushqime sportive si kreatinë, L-Carnitin, proteina, preparate ndërtuese, pije sportive
 • Kujdesi për këmbët si prodhimet Scholl, Compeed, Neutrogena, etj
 • Kujdesi për flokët, Ngjyra për flokë, errësime të flokëve
 • Deodorante dhe prodhime për rruajtje
 • Prodhime për mbrojtje nga rrezatimi diellor
 • Kujdesi dentar, ndërmjet tjerave edhe Swiss Smile dhe ApaCare  
 • Thjerza syri dhe kujdesi për thjerzat
 • Mjete fasha si flaster, mjete dezinfektuese, gaza, kompresa sterile 
 • Rrypa nga Bort dhe Futuro
 • Produkte higjienike të tilla si tampone, prezervativëve (mbojtës) nga Durex dhe Ceylor
 • Artikuj reformuese si lëngje Biotta, Guarana, Tonik, çaj
 • Artikuj higjienike si insekticide nga Gesal dhe Biokill, preparate për heqjen e njollave, detergjente larëse
 • Pastrues, Pastrues të furrave, preparate kundë bigorit si Durgol, lëndë për djegje të sigurtë etj